Terenska nastava učenika 3. razreda

Naši učenici trećih razreda, 28. studenog 2014., u pratnji svojih učitelja posjetili su Varaždin.

Na putu do Varaždina najprije smo se zaustavili u Gornjem Knegincu gdje smo posjetili i  razgledali Andrijinu kulu, a zatim smo nastavili putovanje prema Varaždinu.

Autobus nas je ostavio na parkiralištu kod varaždinskog groblja pa je to ujedno bilo i prvo odredište. Razgledali smo stari dio groblja , a učenicima je skrenuta pozornost na važnije osobe i zanimljivosti. Razgled smo nastavili kroz Hallerovu aleju i varaždinske srednje škole pa sve do bedema Staroga grada.

Učenici su prošetali bedemima, a u 9:00 organiziran je posjet muzeju Stari grad. Razgledali smo zbirku namještaja,posuđa, satova, oružja i odjeće. Nakon muzeja krenuli smo prema Entomološkom muzeju usput se zaustavljajući na Obrtničkom trgu. Učenici su razgledali zbirku kukaca u Entomološkom muzeju.

Nakon toga smo krenuli pješke kroz staru jezgru grada- od Crkve sv. Nikole, Županijske palače, Anđelinjaka, Korza, Katedrale te se  zaustavili kod meteorološkog stupa u  parku Vatroslava Jagića.

U povratku, prema  autobusu, razgledali smo i varaždinsku tržnicu od kuda smo i krenuli prema Varaždinskim Toplicama.

Tekst i fotografije: Jelica Korotaj, učiteljica razredne nastave

objavio: Igor Derdić   datum: 8. 12. 2014.