U RITMU SREDNJOVJEKOVNE GLAZBE I PLESA

Učenici OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića iz Varaždinskih Toplica zajedno su sa svojim učiteljem glazbene kulture Zlatkom Piplekom pokazali kako učionica glazbene kulture može postati pozornica.

Pjesme trubadura odjekivale su učionicom uz pratnju učitelja na blok flauti te učenika na bisernici dok su učenice prezentirale srednjovjekovnu modu. Trubadurima se pridružio i žongler. Žongleri su u povijesti bili ljudi iz puka i putujući glazbenici koji su pratili trubadure. Glavni motiv trubadurskih pjesama je ljubav stoga su učenici udvarajući učenicama prezentirali kako se pleše srednjovjekovni ples trotto.

Da su učenici uspjeli zagrijati atmosferu govori i činjenica da tom srednjovjekovnom plesu nije odoljela ni ravnateljica Goranka Štefanić dok je pedagoginja Hermina Koren zasvirala bugariju i podsjetila se na svoje osnovnoškolske dane u tamburaškome orkestru.

objavio: Ana Vnučec   datum: 19. 3. 2010.