Sveti Nikola u našoj školi

Sveti Nikola je ove godine malo uranio i posjetio našu školu već u petak, 5. prosinca. Znamo da u subotu nema nastave, stoga je on  svoje poklone  učenicima nižih i viših razreda te učenicima u Školi u bolnici razdijelio dan prije Nikolinja. Ovog puta Krampusa nije vodio sa sobom jer je vidio da su naši učenici cijele godine jako dobri, stoga ga je odlučio ostaviti kod kuće. Uz pomoć učiteljice Ivančice i dežurnih učenika posjetio je svaki razred i dijelio učenicima darove. Najveseliji su bili oni najmlađi, prvašići, koji su ga pozdravili i pjesmom. Sveti Nikola nije zaboravio ni svoje imenjake te je čestitao imendan svim Nikolama i Nikolinama.

Učenicima je na odlasku poručio da budu i dalje dobri kako bi se vidjeli i iduće godine. Kako je naša škola poprilično velika i broji mnogo učenika, kad je podijelio darive, Nikola je požurio u Školu u bolnicu gdje su ga nestrpljivo čekala još tri učenika.

Nikola je ove godine, barem u našoj školi, imao puno posla jer su učenici bili dobri, a najvažnije od svega je da su svi dobili poklone koje su brzo otvorili i počastili se.

Tekst: Emanuella Klekar, 7.b

Fotografije: Jelena Ratković, 7.b

objavio: Igor Derdić   datum: 16. 12. 2014.