Pametna ploča za pametne učenike

Znamo da se u našoj školi već dugi niz godina provodi DSD projekt njemačkog jezika pod vodstvom učiteljice Mare Malenica. Učenici završnih razreda redovito polažu pismeni i usmeni dio ispita kako bi stekli jezične diplome iz njemačkog jezika koje su pokazatelj njihovog dobrog poznavanja tog jezika.

Taj vrijedan projekt u našoj školi prepoznat je u Središnjici za školstvo u inozemstvu sa sjedištem u Kölnu (Zentralstelle für Auslandsschulwesen – ZfA), koja je dugogodišnji trud i napor nagradila Pametnom (Interaktivnom) pločom. Interaktivna ploča postavljena je u jezičnom kabinetu i već uvelike olakšava učenicima učenje stranog jezika.

Službenu primopredaju Pametne ploče obilježili smo u srijedu, 11. veljače 2015., a primopredaji su nazočili važni gosti. Bila nam je čast ugostiti g. Thorsten Reitera, savjetnika i koordinatora za DSD u Hrvatskoj iz Zagreba te gđu. Gertrud Rehner – Barisch, savjetnicu za njemački jezik iz Varaždina.

Učenici su sa svojim učiteljicama njemačkog jezika, Marom Malenica i Anom Šare,  pripremili prigodan program kojim su pokazali da njemački jezik nije težak, već zabavan i da ga se s lakoćom može svladati kroz pjesmu i igru.

Na kraju  dječjeg programa g. Reiter se obratio prigodnim riječima i pohvalio rad učenika, s nadom  da će se ovaj projekt  i dalje uspješno provoditi u našoj školi.

Nakon programa gosti su se u pratnji naše ravnateljice i učiteljice Mare Malenica uputili u jezični kabinet gdje su učenici s oduševljenjem pokazali gostima  kako oni već rade i uče na Pametnoj ploči.

Nadamo se kako će ova ploča još više motivirati naše učenike za učenje stranih jezika i to sada na lakši i zanimljiviji način.

objavio: Igor Derdić   datum: 13. 2. 2015.