Na stranicama Bundesverwaltungsamta (saveznog ureda za upravu u Njemačkoj) objavljen je tekst o našoj školi

Naša škola već godinama provodi DSD program za učenike koji uče njemački  jezik kao prvi strani jezik, a od 2011. smo i službeno prva od osnovnih škola u Hrvatskoj Pasch-Schule ( škola partner budućnosti). Također smo i prva osnovna škola u Hrvatskoj koja je dobila ovako vrijednu opremu za učionicu.

Naš ustrajni rad i zalaganje  na popularizaciji njemačkog jezika prepoznat je od Nijemaca tj,  ZfA središnjice za školstvo u inozemstvu i odlučili su nas nagraditi, sa ovom interaktivnom pločom.

To nas jako raduje i motivira za daljnji rad i učenje njemačkog jezika.

Naši učenici pripremili su kratak program  pjevanja i recitiranja za uzvanike ; predstavnike iz njemačke  gospodin Thorsten Reiter  koordinator za DSD u Hrvatskoj i gospođa Gertrud Rehner- Barisch jezična savjetnica za našu županiju, naše učitelje, roditelje i predstavnike medija.

Nakon programa pokazali smo svima kako mi već s pločom radimo i kako je velik interes kod učenika za takav rad.

Izvorni članak možete pročitati OVDJE.

objavio: Igor Derdić   datum: 5. 3. 2015.