Razgled i upoznavanje Varaždina – grada kandidata za Europsku prijestolnicu kulture 2020. godine

Toplička škola  je „Škola partner budućnosti Saveznoj Republici Njemačkoj“ i škola u kojoj se pojačano uči njemački jezik. U okviru međunarodne razmjene i stručnog usavršavanja u školi boravi studentica iz Njemačke Vera Jürgens. Uz vodstvo  mentorice Mare Malenice prati  nastavne sadržaje iz predmeta njemački jezik i kao izvorni govornik  sudjeluje u brojnim aktivnostima kojima je cilj afirmacija njemačkog jezika.

Nakon završetaka osnovne škole učenici polažu završne ispite i dobivaju diplomu  o pojačanom učenju nastave njemačkog jezika. Iskustva iz topličke škole studentica Vera zasigurno će prenijeti i u Njemačku.

Boravak u  Varaždinskoj županiji njemačka studentica  iskoristila je i za  upoznavanje kulturno povijesnih znamenitosti grada Varaždina i okolice. Prigoda za bolje upoznavanje grada Varaždina ukazala se na Međunarodni dan turističkih vodiča, 21. veljače. Navedenog dana svi varaždinski turistički vodiči upoznavali su sve posjetioce grada Varaždina i njegove  stanovnike s kulturno-povijesnim znamenitostima.

U razgledu grada Varaždina njemačkoj studentici Veri Jürgens u pratnji mentorice Mare Malenice  pridružila se i koordinatorica za njemački jezik iz Varaždina gospođa Gertrud Rehner-Barisch  te Petra Minđek, učiteljica njemačkog jezika u Drugoj osnovnoj školi u Varaždinu.

Stručni vodič kroz razgled grada bio je učitelj topličke škole i licencirani turistički vodič Drago Ilić.

objavio: Igor Derdić   datum: 8. 3. 2015.