Ukratko o boravku studentice iz Njemačke Vere Jürgens u našoj školi

Od 8. 2. do 14. 3. 2015. u našoj školi na praksi je bila studentica Vera Jürgens iz Njemačke.

Željela je vidjeti kako izgleda jedna osnovna škola u Hrvatskoj pa nas je odabrala na Pasch-stranicama.

Učenici su bili oduševljeni njenim radom s njima, puno su od nje naučili i bili su primorani govoriti njemački jezik u raznim situacijama. Nakon upoznavanja i pračenja nastave  održala je sate nastave u 8. i 5. razredu.

Njezini dojmovi o našoj školi, učiteljima i učenicima su su prekrasni i kako sama kaže za nju je to bilo neponovljivo iskustvo. Na  rastanku su joj  učenici nacrtali  mnoge slike s potpisima i porukama, darivali je raznim sitnicama i  rekli joj da mora doći opet.

Za sve nas je to bilo novo iskustvo u razmjeni običaja, znanja i međusobnog ophođenja u raznim kulturama.

Učiteljica njemačkog jezika: Mara Malenica

objavio: Igor Derdić   datum: 18. 3. 2015.