Klokan bez granica

„Klokan bez granica“ je međunarodno natjecanje iz matematike koje svake godine organizira HMD(Hrvatsko matematičko društvo).Spomenuto natjecanje se počelo provoditi 2008. godine u svim zemljama svijeta bez selekcije, bez eliminacije i bez finala. Mogu se uključiti sve škole koje to žele.

Natjecanje se plaća 15 kn po učeniku. Sudjeluju učenici od 2.-8. razreda koji su podijeljeni u 5 skupina. To su: Pčelice (2. razredi), Leptirići (3. razredi), Ecolieri (4.-5. razreda), Benjamini (6.-7.razreda) i Cadeti (8. razredi).

Iz OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića u Varaždinskim Toplicama sudjelovala su 74 natjecatelja.

U kategoriji Pčelica je sudjelovalo šesnaestero, u kategoriji Leptirića trinaestero, u kategoriji Ecoliera četrnaestero, u kategoriji Benjamina dvadeset i troje, a u kategoriji Cadeta osmero natjecatelja.

U svim zemljama natjecanje se održava 19.3. u 12:30 h.

Tekst: Ivan Bedeković, 6.a

objavio: Igor Derdić   datum: 23. 3. 2015.