LEKTIRA U KAZALIŠTU

Varaždinska županija počela je s projektom Lektira u kazalištu kojim se učenike želi potaknuti na čitanje knjiga i posjećivanje kazališta. Projekt će se realizirati u suradnji s osnovnim i srednjim školama čiji je osnivač Varaždinska županija.

HNK Varaždin svoje će predstave prilagoditi sadržajima obavezne školske lektire dok će Varaždinska županija posredovati u organizaciji predstava te financirati prijevoz učenika. U sklopu projekta predviđeno je i edukativno razgledavanje kazališta, praćenje pokusa i upoznavanje s autorima predstave i glumcima. Varaždinska županija prva je u Hrvatskoj osmislila i pokrenula ovakav projekt te se nadaju kako će ovaj model preuzeti i ostale županije.

Učenici OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića iz Varaždinskih Toplica uključili su se u ovaj projekt te su već pogledali dramu Breza koju je hrvatski dramatičar Borivoj Radaković napisao po motivima poznate pripovijetke Slavka Kolara dok će idućeg mjeseca pogledati predstavu Bijeli klaun koju je prema istoimenoj knjizi Damira Miloša režirao Ivica Šimić.

objavio: Ana Vnučec   datum: 22. 4. 2010.