Važno je živjeti zdravo

Danas se sve više govori o zdravom načinu života, no, što to znači i pridržavamo li se mi toga?

U četvrtak 16. travnja 2015. obilježili smo Svjetski dan zdravlja  u našoj školi ugostivši Gradsko društvo Crvenog križa Novi Marof. Predavanja na temu “Dijabetes i zdrava prehrana” za učenike viših razreda, njihove učitelje i stručne suradnike, održala doktorica medicine Tanja Sakač.

Doktorica je u ovom predavanju upozorila sve prisutne kako u Hrvatskoj oko 300 tisuća ljudi ima dijagnosticiran dijabetes.

Ova bolest je uglavnom povezana s načinom života, debljinom, nezdravom prehranom, slabom tjelesnom aktivnošću, pušenjem i dr. Doktorica je svima ukazala navažnost zdrave prehrane i pokazala na primjeru kako bi trebao izgledati i što bi trebao sadržavati jelovnik zdrave prehrane.

objavio: Igor Derdić   datum: 20. 4. 2015.