Održana 19. Županijska smotra učeničkih zadruga Varaždinske županije

U subotu, 18. travnja 2015., održana je 19. Županijska smotra učeničkih zadruga naše županije u VII. osnovnoj školi u Donjem Kućanu. Na ovogodišnjoj smotri sveukupno je sudjelovalo 26 zadruga među kojima je bila i zadruga naše škole.

Učeničku zadrugu „Topličnjak“, koja djeluje u našoj školi, u punom sjaju su predstavile zadrugarke: Antonella Klekar, Gloria Linzi, Katarina Kopjar učenice 6.b razreda te Ivana Hožić učenica 8.b razreda. Uz pomoć voditeljica – Ivančice Svetec (voditeljica zadruge) i Bojane Polansky (voditeljica sekcije) zadrugarke su estetski primamljivo uredile štand, a voditeljice su se pobrinule kako bi sve proteklo u što boljem redu.

Cure su predstavile naše sekcije (kreativna i  pirografija) i prezentirale štand koji su krasili mnogobrojni ukrasi, anđeli, svijećnjaci, čuturice, mini hotel za korisne insekte te vezene slike. Prezentaciju rada (vezena slika) prezentirala je učenica Antonella Klekar dok su ostale zadrugarke predstavile štand.

Svi navedeni proizvodi naše zadruge mogli su se i kupiti na šatndu po pristupačnim cijenama.

Po mišljenju i sudu ocjenjivačke komisije iz Zagreba (Hrvatska udruga učeničkih zadruga) naša zadruga „Topličnjak“ osvojila je 38 od sveukupno mogućih 50 bodova.

objavio: Igor Derdić   datum: 22. 4. 2015.