Filatelistička grupa u našoj školi

U petak, 24. travnja 2015., gospodin Jelenečki te gospodin Pavleković posjetili su našu školsku knjižnicu. Razlog njihova dolaska bio je svim zainteresiranim učenicima predstaviti jedan zanimljivi hobi - sakupljanje poštanskih maraka.

Ovom predavanju odazvao se priličan broj učenika, od kojih su neki već vjerni skupljači poštanskih maraka, a neki, ponukani ovom idejom i zanimljivim predavanjem će to tek postati.

Gospodin Jelenečki je grupi prezentirao i objasnio kako sortirati marke, kako napraviti album te kako ih odstraniti s koverte, a da se ne oštete.
Time je osnovana i školska filatelistička družina koja će imati za cilj
izlagati svoje albume s markama u prostorijama škole, a kasnije i šire na budućim izvanškolskim izložbama.

Prva takva izložba naše družine bit će vrlo skoro,  već 29. svibnja 2015. kada obilježavamo Dan škole.

Voditelj grupe je knjižničar naše škole, Domagoj Španić, a njihov zajednički rad budno će povremeno pratiti i gospodin Jelenečki koji ih je i uputio u ovaj hobi.

objavio: Igor Derdić   datum: 28. 4. 2015.