DSD-ovci u Klagenfurtu

U četvrtak ujutro, 30. travnja 2015., oko 6 sati učenici od šestog do osmog razreda krenuli su na put prema Klagenfurtu. U pratnji svojih učitelja, Mare Malenica, Nevenke Bareta i Drage Ilića krenuli su na zanimljivo putovanje. Još malo pospani, ali radosni jer mogu učiti njemački jezik i na ovakav, puno zanimljiviji, način.

Vožnja do Klagenfurta je bila ugodna uz kratka zaustavljanja na odmorištima.

Dolaskom u Klagenfurt najprije su razgledali Minimundus (svijet u malom) - sve poznate svjetske građevine u smanjenom obliku i tako u 2 sata proputovali cijelim svijetom. Sve je bilo jako malo, ali vrlo zanimljivo. Nakon toga su šetnjom  razgledali grad Klagenfurt, pojeli sladoled, pizzu ili kebab, po vlastitom izboru.

Uslijedilo je slobodno vrijeme za razgledavanje centra grada, a onda – pravo iznenađenje…

Affenberg, prostor na kojem živi oko 150 Makaki majmuna, koji su slobodno šetali oko nas i pokazivali nam svoje vratolomije. Ovdje je učenike malo zatekla i kiša, no to nije pokvarilo njihovo oduševljenje. Prije polaska kući učenici su još stali u Veldenu, malom gradu na Wörterseeu. Kasno su se vratili kući, umorni,  ali puni utisaka.

objavio: Igor Derdić   datum: 6. 5. 2015.