Festival matematike u Puli 2015.

Učenici naše škole, koji polaze Centar izvrsnosti u Varaždinu, svake godine odlaze na Festival matematike u Pulu. Ni ove godine nije napravljena iznimka, stoga su učenici, Borna Bešenić (4.a), Marko Dvorski (5.b) i Filip Križanić (5.b) u četvrtak 7. svibnja 2015., s učiteljicom Nevekom Bareta otputovali u Pulu. Samo natjecanje održalo se 8. svibnja 2015. .

Učenici naše škole ekipno su se natjecali u dvije kategorije: PIKO (4. razred) te MIKRO (5. razred).

U kategoriji PIKO, ekipa u kojoj je bio naš učenik 4.a razreda, Borna Bešenić, zauzela je 4. mjesto.

U kategoriji MIKRO ekipa u kojoj je bio Marko Dvorski (5.b) zauzela je 4. mjesto, a  ekipa u kojoj je bio Filip Križanić (5.b) zauzela je 5. mjesto.

Učitelji matematike (učiteljice Nevenka Bareta, Branka Piplek, Ana Vuk Čmigović  i učitelj Zlatko Čmigović) već duže razmišljaju o zanimljivom matematičkom projektu koji bi učenike motivirao za ovaj predmet.

Čestitke učenicima i njihovim mentorima, Nevenki Bareta, Branki Piplek i Zlatku Čmigoviću.

objavio: Igor Derdić   datum: 18. 5. 2015.