Festival matematike u Varaždinu

Na prvom festivalu matematike u Varaždinu održanom 15. svibnja 2015. u organizaciji Udruge  Centar znanja i suorganizatora VI. osnovne škole Varaždin nastupilo je 43 naših učenika i 5 učitelja.

Na festivalu je sudjelovalo više od 500 učenika iz Varaždinske županije koji su se natjecali u ekipnim i pojedinačnim kategorijama.

Za vrijeme natjecanja organizirana su predavanja za mentore i radionice za učenike. Osim radionica za učenike su se prikazivali i crtani filmovi sa 6. VAFI-ja.

Naši učenici ostvarili su sljedeće rezultate:

U ekipnom natjecanju u kategoriji 3. i 4. razreda naše škole su ostvarili 5. mjesto, 18. mjesto, 28. mjesto, 34. i 35. mjesto.

U ekipnom  natjecanju u kategoriji  5. i 6. razreda sudjelovali smo s tri ekipe. Osvojili smo 6., 21. i 36.mjesto.

U kategoriji ekipnog natjecanja 7. i 8. razreda osvojili smo 19. i 21. mjesto.

Osim u ekipnoj kategoriji, učenici su se natjecali i pojedinačno. U kategoriji 5. razreda Filip Križanić osvojio  je 2. mjesto, Hrvoje Hostnjak 31., a Marko Dvorski  34. mjesto.

Na Festivalu se naša škola predstavila i projektom „Matematičko putovanje mojim gradom“, koji je nagrađen 3. mjestom.

Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima (Mirjani Bartolić, Branki Piplek, Ani Vuk Čmigović, Nevenki Bareta i Zlatku Čmigoviću) na sudjelovanju na sudjelovanju i rezultatima.

objavio: Igor Derdić   datum: 24. 5. 2015.