Rođendan Antuna Kukuljevića

U ponedjeljak, 18. svibnja obilježen je pored kapele Sv. Duha rođendan Antuna Kukuljevića.

Tom prilikom predsjednica Ogranka Matice Hrvatske Varaždinskih Toplica, gospođa Božena Filipan, održala je svečani govor.

Skupu su se odazvali župnik Stjepan Mostečak, učenici 1.a razreda naše škole s učiteljicom Ružicom Erić, školski knjižničar Domagoj Španić, predstavnica Turističke zajednice grada te još nekoliko gostiju.

Gospođa Filipan ukazala je na važnost koju je Antun Kukuljević imao za svoga vremena u hrvatskom političkom i društvenom životu.

Učenici prvog razreda dobili su smjernice kojim putem da krenu kroz život, da se potrude da kroz učenje i kroz rad i oni ostave neki trag u životu kao građani Varaždinskih Toplica.

objavio: Igor Derdić   datum: 25. 5. 2015.