Dan kruha

Kruh je jedna od najpotrebnijih i najstarijih namirnica, stoga i mi u čast tome svake godine u našoj školi u mjesecu listopadu obilježavamo Dan kruha. Tako smo i ove godine u petak, 16. listopada 2016., obilježili Dan kruha. Učenici su u školu donijeli domaći kruh, kolače (makovnjače, orehnjače), peciva, voće i ostale plodove jeseni, koje su vrijedno pripremile bake i mame. Zajednički stol ubrzo je postao jako bogat i raznovrstan.

U obilju ovih krušnih proizvoda izabrani su oni najbolji koji su izloženi i predstavljeni u subotu, 17. listopada 2015.,  na Županijskoj smotri u Ludbregu.

Okupljanjem svih učenika, učitelja i osoblja škole u holu uslijedile su prigodne recitacije i pjesme koje su s učenicima pripremile i uvježbale Učiteljica Biserka Bešenić i časna Božena Kontent.

Nakon programa, velečasni Stjepan Mostečak, blagoslovio je sve darove, plodove, kruh i kolače koji su se nalazili na stolu.

Tekst: Katarina Filipašić i Jelena Ratković 8.b

objavio: Igor Derdić   datum: 20. 10. 2015.