Županijska smotra – Dani kruha

Već je tradicija da se školska zadruga Topličnjak svake godine predstavlja na Županijskoj smotri zadruga povodom Dana kruha. To nije bila iznimka ni ove godine pa se u subotu, 17. listopada 2015., zadruga pridružila mnogobrojnim školama Varaždinske županije u Ludbregu na obilježavanju Dana kruha. Ove godine sudjelovala je čak 31 osnovna i srednja škola.

Naša zadruga se predstavila pod geslom Darovi našeg zavičaja, a predstavljale su je učenice 6.a razreda (Ivana Prstec i Karla Bešenić) te učenice 7.b razreda (Gloria Linzi, Antonella Klekar i Katarina Kopjar). Na štandu je bilo pregršt kruha, peciva i preslatkog domaćeg pekmeza (miješani, šljiva, jagoda), a svime time su brojni posjetitelji mogli osladiti svoje nepce.

Osim gore navedenih proizvoda naše zadrugarke su imale i jednu posebnost – privjeske s voćem našeg zavičaja. Privjesci su napravljeni tehnikom vrućeg ljepila, a moramo i naglasiti da se ovo posebno svidjelo prosudbenoj  komisiji, kao i recepti s raznim vrstama kolača te recitacija o voću.

Kruh i ostalo sa štanda podijelili smo sudionicima i posjetiteljima, a sve što nam je ostalo donirali smo Caritasu i time pokazali humanost jer smo darovali onima koji nemaju svaki dan kruh u izobilju.

Iduće godine domaćin će biti Osnovna škola Svibovec jer su se istaknuli bogatim štandom, raznovrsnošću i originalnošću.

Tekst: Ivana Prstec i Karla Bešenić

Oš Sveti Đurđ i njihov Muffin štand

Pobjednički štand OŠ Svibovec

objavio: Igor Derdić   datum: 20. 10. 2015.