Kukuljevićevi dani

U srijedu, 28. listopada održan je u hotelu Minerva već tradicionalan Književno-znanstveni skup povodom Kukuljevićevih dana u Varaždinskim Toplicama.

Program je započeo izvedbom himne Lijepa naša domovino koju su izveli Dječji tamburaški orkestar i Dječji zbor pod voditeljstvom učitelja Zlatka Pipleka, a potom su učenici 5. razreda krasnoslovili domoljubne pjesme S. S. Kranjćevića, Vladimira Nazora i Petra Preradovića pod voditeljstvom učiteljice Jelene Pokos.

Svi prisutni mogli su uživati u lijepim zvucima skladbi Dubrovniče, slavni grade i Spomen na Varaždinske Toplice. Učenicima iz Osnovne škole Antuna i Ivana Kukuljevića pridružili su se u programu i učenici iz Osnovne škole Svibovec te glumci iz Varaždina koji su izveli poznatu Kukuljevićevu dramu Juran i Sofija.

Pozdravnim govorom Božene Filipan, predsjednice Matice hrvatske u Varaždinskim Toplicama, svečano je završen program.

objavio: Igor Derdić   datum: 31. 10. 2015.