Kukuljevićevi dani

Svake godine svečano obilježavamo manifestaciju Kukuljevićevi dani, tako smo i ove godine 23. listopada 2015. prisustvovali početku manifestacije i na taj način doprinijeli dugogodišnjoj tradiciji.

Učenici 4. i 7. razreda, zajedno sa svojim učiteljima i ostalim sudionicima, obišli su grob Antuna Kukuljevića te Spomenik hrvatskom jeziku. Učenice 8. b razreda, Katarina Filipašić i Emanuella Klekar, prigodnim recitacijama su uveličale ovaj događaj, a članice školskog zbora su kod Spomenika hrvatskom jeziku otpjevale i himnu.

Kod groba Antuna Kukuljevića te kod Spomenika hrvatskom jeziku vijence i svijeće su položili članovi Gradskog vijeća, gradonačelnica, članovi Matice hrvatske te učenici naše škole.

Na kraju su sve sudionike počastili klipićima i sokom.

Tekst: Katarina Filipašić i Emanuella Kelkar, 8. b

objavio: Igor Derdić   datum: 5. 11. 2015.