Vukovar – grad heroj

Svake godine na isti dan, 18. studenoga, prisjećamo se brojnih nevinih žrtava koje su stradale u nemilosrdnim napadima agresora. Tako se i ove godine učitelj Ilić pobrinuo da se u našoj školi na častan način oda počast i iskaže poštovanje svim žrtvama, a i samom gradu Vukovaru.

Osim učitelja Ilića, ove godine, o proživljenim strahotama rata pričala su nam i dva hrvatska branitelja koji su veoma živopisno opisali što su sve prošli. Gospodin Igor Tkalec nam je govorio o napadu na Vukovar, dok nam je g. Jure Šare ukratko ispričao o napadu na svoje malo mjesto Škabrnja.

Na njihova izlaganja lijepo su se nadovezale dvije recitacije koje je s učenicima uvježbala učiteljica Ana Lodeta. Antonella Klekar krasnoslovila nam je pjesmu Zvonimira Goloba, Kako se piše pjesma o domovini, dok su nam zbornu recitaciju Ciklame, krvave ciklame, Dragutina Domjanića izveli Jelena Vugrinec, Mirta Košćak i Lovro Bujanec.

Ova se tradicija treba i dalje nastavljati te obilježavati iz godine u godinu, jer kako je rekao učitelj Ilić: Ni jedan narod ne bi smio zaboraviti svoju prošlost kako se ona ne bi ponovila.

Tekst: Lorena Valent i Petra Slatki, 6.a

objavio: Igor Derdić   datum: 22. 11. 2015.