UŠTEDJELI ENERGIJU I OSVOJILI VRIJEDNU ŠKOLSKU OPREMU

Eko osnovna škola Antuna i Ivana Kukuljevića iz Varaždinskih Toplica osvojila je  školsku opremu vrijednu šest tisuće kuna na natječaju Udruge 'Lijepa naša' i Ariela za najbolji 'Eko projekt' iz područja racionalne potrošnje energije.

Stručna oditeljica projekta i školska koordinatorica za eko školu, profesorica Ana Vuković sudjelovala je u projektu iz područja „Racionalna potrošnja energije koja se veže uz obitelji i obiteljska kućanstva“. Njime je na vlastititom primjeru htjela pokazati koje je mjere poduzela u svojem kućanstvu, a u svrhu uštede električne energije. Budući da su najveći potrošači električne energije u njezinom kućanstvu bili kuhinjski i kupaonski bojler, odlučila se za novi bojler s priključcima za cijevi od centralnog grijanja tako da voda, koja zagrijava radijatore, ujedno zagrijava i vodu u bojleru.  Kuhinjski bojler je maknula i spojila slavinu u kuhinji na kupaonski bojler. Na taj način se rublje pere za vrijeme „jeftinije struje“. Nakon provedenih mjera mjesečna rata za električnu energiju smanjila se za pola iznosa računa.

objavio: Ana Vnučec   datum: 2. 6. 2010.