Osvanuo mega adventski vijenac u dvorištu naše škole

Započele su pripreme za najljepši kršćanski blagdan  - Božić. Prvom nedjeljom došašća palimo i prvu svijeću na adventskom vijencu koji je osvanuo i u dvorištu naše škole. Učenici su uz pomoć svoje učiteljice Likovne kulture, Viktorije Balog-Mikac izradili ogroman adventski vijenac.

Vijenac je jako velik, a što je najzanimljivije, izrađen je samo od  prirodnih materijala, snopova kukuruzovine, suhog granja i cjepanica drveta. Cjepanice simboliziraju svijeće koje se pale svake nedjelje do Božića.

Osim ovog mega adventskog vijenca, u školi su se na stolovima našli i vijenci članova Kreativne grupe koje su izradili uz pomoć vjeroučiteljice Ivančice Svetec. Također je važno spomenuti da su svi vjenčići izrađeni samo od prirodnih materijala pa su učenici Kreativne grupe za svoje vjenčiće koristili češere, zrna kukuruza, pšenice, sušeno voće, a kao postolje im je poslužila keramička pločica.

Ovime su učenici pokazali kako se od najobičnijih materijala, uz dobru ideju, mogu izraditi veoma kreativne i originalne stvari.

objavio: Igor Derdić   datum: 25. 11. 2015.