Stručno-edukativni skup „Znanjem Protiv Mržnje“

Četvrti po redu stručno-edukativni skup „Znanjem protiv mržnje“ održan je u našoj školi 18. studenoga 2015. godine. Skup je organiziran na inicijativu Udruge za edukaciju i promicanje ljudskih prava u suradnji s Veleposlanstvom Savezne Republike Njemačke i Varaždinskom županijom.

Na skupu je sudjelovalo stotinjak učenika i profesora osnovnih i srednjih škola Varaždinske županije. Prigodnu izložbu na temu ljudska prava i poruke mira postavila je Povijesna grupa naše škole. Skup je otvorila gradonačelnica grada Varaždinskih Toplica, a ujedno i ravnateljica škole, Goranka Štefanić i dožupan Varaždinske županije Alen Kišić. S obzirom da se istoga dana obilježavalo Sjećanje na žrtve Vukovara 1991. godine, prvo predavanje na skupu  posvećeno je upravo svima koji su na žrtvenik domovine prinijeli najveće žrtve ‒ svoje živote. Među predavačima bila je i prof. Spomenka Vlahović iz Zavičajnog muzeja Varaždinske Toplice te Elke Tiedt iz njemačkog veleposlanstva koje je ujedno i jedan od organizatora ovog velikog skupa. Njemačka diplomatkinja govorila je o situaciji u Njemačkoj zadnjih dana najvećeg rata u povijesti čovječanstva. Na skupu je prikazan i kraći film „Djeca iz sjene“, učenika varaždinske prve gimnazije Mislava Mraza.

Skup je zatvorio prof. Milivoj Dretar, predsjednik Udruge za edukaciju i promicanje ljudskih prava  i ujedno najavio novi za iduću godinu.

Sl.1. Povijesna grupa priprema izložbu za stručni skup „Znanjem protiv mržnje“

objavio: Igor Derdić   datum: 25. 11. 2015.