Naši učenici – humanitarci

Cijeli prošli tjedan u našoj školi trajala je humanitarna akcija „Socijalna samoposluga“. Akciju su organizirali Franjevački svjetovni red i Franjevačka mladež. Cilj akcije je bio darovati živežne namirnice, higijenske potrepštine i druge artikle koji će se u obliku paketa uručiti socijalno ugroženim građanima.

Učenici su cijeli tjedan donosili razne namirnice i ukupno su prikupili:

45 kg šećera, 9 kg soli, 25 kg brašna, 12 l ulja, 38 kg tjestenine, 10 kg riže, 2,5 kg hajdine kaše, 4 kg ječmene kaše, 1,5 kg grisa, 1,5 kg krušnih mrvica, 1,5 kg palente, 3 kg keksa, 2 kg žitarica, 3 paketa čaja, 6 vrećica gotove juhe, 1 kava, 7 konzervi, 1 med, 1 marmelada, 2 pasirane rajčice, 1 čokoladni namaz, 1 puding, 2 deterdženta za suđe, 14 šampona, 3 paketa vlažnih maramica, 6 pasti za zube, 1 četkica za zube, 16 sapuna i 8 autića.

Od nižih razreda najviše su prikupili učenici 2.a razreda dok se od viših razreda posebno istaknuo učenik 5.b razreda, Dario Maruševac, čiji su roditelji dali najveći prilog ovoj akciji!

Ovo je samo jedna od humanitarnih akcija u kojoj su naši učenici pokazali da uistinu imaju veliko srce.

objavio: Igor Derdić   datum: 1. 12. 2015.