Lino višebojac

U četvrtak 3. prosinca 2015. našoj je školi pripala čast da bude škola domaćin za održavanje sportskog natjecanja Lino višebojac. Organizator ovog natjecanja su Sportske novosti, a glavni pokrovitelj je Podravka.

Ovo natjecanje su obilježili i poznati sportaši koji su polučili lijepe uspjehe,  a ujedno su i bivši učenici naše škole. Lucija Pokos atletičarka Slobode iz Varaždina, proglašena najboljom mladom atletičarkom u Hrvatskoj i Mihael Bešenić  hrvač Vindije, juniorski i seniorski prvak Hrvatske slobodnim stilom.

Ovakva natjecanja su važna jer pomoću njih kod učenika potičemo sportski, ali i kulturološki duh. Jer nije dovoljno samo biti kulturan sportaš, vrlo je važno biti i kulturni navijač.

Gromoglasnim pljeskom, brojnim transparentima i bodrenjem svojih natjecatelja naši su učenici danas pokazali da su oni zaista kulturni navijači.

Organizatori su birali najbolji transparent  te najbolju masku pa su u velikoj konkurenciji odabrali čak dva najbolja transparenta i to 3.a i 6.a razreda.

U brojnim natjecateljskim igrama ekipno je pobijedila ekipa 5. i 8. razreda koja se borila protiv ekipe 6. i 7. razreda.

Pojedinačno je kod dječaka bilo izjednačeno između Mateja Ratkovića 5.b i Karla Detelja 8.b, no slobodnim bacanjima u koš pobjedu je na kraju odnio Matej Ratković.

Kod djevojčica pobjedu je pojedinačno odnijela Helena Svetec učenica 5.a razreda.

Ali, nikako ne smijemo zaboraviti ni Anu Čukelj, učenicu 5.a razreda čiji je literarni rad na temu Svijet po mom proglašen najboljim te ga je pročitala na početku samog otvaranja.

Ovakva su natjecanja i više nego dobro došla jer djeluju motivirajuće na učenički sportski i kulturološki duh, te na sve učenike djeluju odgojno i obrazovno.

objavio: Igor Derdić   datum: 6. 12. 2015.