ŽSV zadrugara u našoj školi

14. prosinca održan je Županijski stručni skup u našoj školi. Skupu je prisustvovalo 34 sudionika i voditelja zadruga.

Sudionike skupa je na početku pozdravila voditeljica podružnice HUUZ-a i predstavnica škole domaćina, te ujedno i voditeljica Učeničke zadruge Topličnjak, Ivančica Svetec.

Prvi dio skupa posvećen je dogovoru oko naziva  Županijskog stola na Smotri učeničkih zadruga koja će se održati u travnju 2016. godine, dok je potom uslijedilo praktični dio - dvije radionice.

Sudionici su  bili podijeljeni u dvije grupe pa su kod  voditeljice Ivančice Svetec naučili izrađivali nakit tatting tehnikom (tehnika ručne izrade izuzetno postojane čipke koja se sastoji od niza čvorova).

Voditeljica Bojana Polansky pripremila je za sudionike božićnu radionicu gdje je prezentirala izradu božićnih kugli.

Vrijeme od 4 sata brzo je proletjelo jer su ove radionice bile zanimljive, kreativne i maštovite, a na kraju su sudionici svoje uratke ponijeli sa sobom.

Važno je napomenuti kako se sve ove kreativne ideje mogu višestruko iskoristiti, samo treba pustiti mašti na volju, a upravo su to voditeljice Ivančica Svetec i Bojana Polansky učinile.

objavio: Igor Derdić   datum: 22. 12. 2015.