18. smotra glazbenog stvaralaštva djece i mladeži

U Varaždinu, 16. ožujka 2016. godine u Velikoj koncertnoj dvorani Hrvatskog narodnog kazališta održana je 18. smotra glazbenog stvaralaštva djece i mladeži Varaždinske županije, na kojoj je vrlo zapaženo sudjelovao i naš Dječji tamburaški orkestar.

Dječji orkestar je izveo skladbu S. Hajszana „Tajna ljubav“ što je za orkestar uredio V. Šincek i mažurku „Sjećanje na Varaždinske Toplice“ Josipa Flajšmana, a note za navedenu skladbu je revidirao Zlatko Piplek, budući da je skladba komponirana u prvoj polovici 20. stoljeća.

Dječji tamburaški orkestar naše škole vrlo je dojmljivo izveo program pod vodstvom voditelja i dirigenta Zlatka Pipleka, a publika ih je nagradila brojnim ovacijama i glasnim pljeskom.

objavio: Igor Derdić   datum: 21. 3. 2016.