530. OBLJETNICA ŠKOLSTVA U VARAŽDINSKIM TOPLICAMA

Osim što su najstarije termalne toplice u Hrvatskoj, Varaždinske Toplice jedno su od rijetkih mjesta, koja se mogu podičiti 530 godina dugom poviješću školstva, koja je prošlog tjedna svečano i obilježena prigodnim kulturno-umjetničkim programom, Likovnom i Etno izložbom kojoj su nazočili brojni ugledni gosti iz Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, Hrvatskog sabora i Varaždinske županije.

Na svečanosti u topličkoj Osnovnoj školi Antuna i Ivana Kukuljevića bila je i državna tajnica Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa Dijana Vican koja je rekla da škola napreduje zbog suradnje djelatnika, roditelja i lokalne zajednice.

Prije nego je Kolumbo otkrio Ameriku, u Varaždinskim Toplicama djeca su već učila čitati i pisati. Toplička škola utemeljena je davne 1480. godine i prva je seoska škola u Hrvatskoj te jedna od najstarijih škola u jugoistočnoj Europi.

objavio: Ana Vnučec   datum: 2. 6. 2010.