Osposobljavanje učitelja u pružanju prve pomoći

Učitelji naše škole, u utorak, 22. ožujka 2016., prisustvovali su predavanju kako pružiti učenicima ili drugim unesrećenima prvu pomoć. Iako su većina vozači pa su Prvu pomoć polagali u autoškoli, nikada nije zgoreg prisjetiti se stvari koje su ponekad tako jednostavne i banalne, a mogu spasiti život.

Predavanje i praktični dio na ovu temu održala je doktorica Tanja Sakač koja je vrlo jezgrovito obrazlagala situacije u kojima se svakodnevno možemo naći i minimalnim znanjem za nekoga učiniti mnogo. Doktorica je sve nazočne podsjetila kako postupiti u danoj situaciji i na što obratiti pozornost.

Učitelji su također imali i praktičan dio, pa su nakon doktoričine demonstracije i oni pokazali kako postupiti s osobom koja je u nesvijesti i koja ne diše.

Doktorica je obuhvatila i opisala brojne situacije koje se mogu dogoditi učenicima na hodniku ili u razredu (lom, astma, epilepsija, gušenja…) te što i kako napraviti u danoj situaciji. Sve nejasnoće i nedoumice mogli su riješiti postavljanjem pitanja doktorici na koja je ona vrlo precizno i slikovito odgovarala.

Učitelji su mnogo naučili, a ujedno se i prisjetili stvari koje su možda i zaboravili, stoga je jako dobro da se s vremena na vrijeme ponovi staro gradivo jer nikada ne znamo kada nekome možemo spasiti život.

objavio: Igor Derdić   datum: 22. 3. 2016.