Školska prometna jedinica osigurava učenicima sigurniji put do škole

Stiglo je toplije i sunčanije vrijeme, a s takvim vremenom i veća žurba u prometu. S lijepim vremenom i Školska prometna jedinica OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića Varaždinske Toplice intenzivirala je rad. Iako je Školska prometna jedinica bila aktivna cijele školske godine njihova aktivnost se sada još dodatno povećala.

Na terenu učenici primjenjuju teorijsko znanje, a svake godine ŠPJ pristupaju i novi članovi, koji na teren izlaze u pratnji starijih članova jedinice i sve pod vodstvom učitelja Tehničke kulture, Stanka Medvedeca.

Treba napomenuti da su svi članovi najprije uspješno završili teorijski dio i da su nakon praktičnog dijela osposobljeni za pružanje pomoći učenicima (pješacima) za što sigurniji prelazak ceste.

Zadatak ŠPJ jest svakodnevno dežurstvo dvaju člana na ulici koji svojom prisutnošću osiguravaju što brži i što sigurniji prelazak ceste svim učenicima koji ujutro dolaze u školu i svima koji u podne odlaze iz škole. Dežurstva su svakodnevno organizirana ujutro 7.30 – 8.00 i u podne 11.30 – 12.00.

Iz škole zahvaljuju i čestitaju svim članovima na plemenitosti jer svojim ponašanjem i aktivnošću opravdavaju postojanje Školske prometne jedinice.

objavio: Igor Derdić   datum: 14. 4. 2016.