Uspjeh naših šahista!

Na međužupanijskom školskom ekipnom natjecanju u Gradini kod Virovitice šahovska ekipa Osnovne škole iz Varaždinskih Toplica pobijedila je na turniru i plasirala se na državno školsko sportsko prvenstvo koje će se održati u Poreču od 24. do 26. travnja.

Ovo je veliki uspjeh za školu i Šahovski klub Mladost. Nakon dva nastupa na državnom prvenstvu s ekipom djevojčica, 2012. i 2013. godine, sada su to prvi put uspjeli ostvariti s ekipom dječaka.

Na vrlo uzbudljivom turniru Topličanci su pobijedili sve protivnike identičnim rezultatom i gotovo na identičan način: u svakom kolu jedan od igrača igrao je najdužu, neizvjesnu partiju; u prva dva kola za ekipnu pobjedu u tim partijama trebalo im je pola boda i oba puta je Borna Matkun bio taj koji je uspio izvući ili održati remi, a u posljednjoj partiji na turniru koja je odlučivala pobjednika, protiv Đurđevca, pri rezultatu 1,5-1,5 Hrvoje Hostnjak je trebao barem remizirati za pobjedu na turniru, a uspio je pobijediti.

U ekipi su bili Filip Križanić, Borna Matkun, Hrvoje Hostnjak, Andrija Potrebica i Petar Križanić, a Filip je odlično odigrao i na prvoj ploči imao sve pobjede.

Dodajmo da je u konkurenciji djevojčica odlično drugo mjesto osvojila ekipa iz Varaždinske županije, iz Područne škole Druškovec OŠ Maruševec.

objavio: Igor Derdić   datum: 14. 4. 2016.