桜 Sakura u našoj školi

„Možda jedan cijeli život nije dovoljan da se pronađe idealan trešnjin cvijet?!“         (Japanska)

Prije dvije godine naša škola postala je novi dom triju mladih sadnica japanske trešnje. Kako one iz godine u godinu sve više napreduju bogatstvom svojih jedinstvenih cvjetova doprinose estetici školskog okoliša.

U posljednje vrijeme japanske trešnje sve su popularnije diljem svijeta, a očaravaju svojom ljepotom i ugodnim mirisom. Ukrasno drvo potječe iz Zemlje Izlazećeg Sunca gdje je vrlo cijenjeno i simbol je ljepote, savršenstva, buđenja, mladosti, trenutka,…

Smatra se da cvijet donosi i uspjeh u životu, stoga mladenci u Japanu rado provedu jedan cijeli dan ispod trešnjinih cvjetova vjerujući kako će u braku biti jako sretni.

Japanske trešnje u dvorištu naše škole, iako su još vrlo mlade, one su sada u punom cvatu, stoga ukoliko se koji mladenci odluče provesti dan ispod njihovih cvjetova, svakako su dobrodošli. Za ljubav i sreću isplati se sve učiniti.

objavio: Igor Derdić   datum: 20. 4. 2016.