Radna akcija uz Dan planete Zemlje

Proljeće je ušlo na širom otvorena vrata u naše krajeve, vrtove i parkove, a s proljećem svake godine dolazi i veliko proljetno čišćenje. Već godinama, baš u ovo vrijeme, organiziraju se čišćenja i pospremanja kako kod kuće tako i u parkovima.

Vezano uz organizaciju čišćenja parkova, 22. travnja 2016., naši učenici zajedno s učiteljima rado su se priključili organizaciji Zelena čistka i pomogli očistiti park. Ovakva  čišćenja i sudjelovanja organiziraju se na obostrano zadovoljstvo, stoga su učenici u školu donijeli motike, grablje, lopate, rukavice i sav potreban alat za čišćenje parka. Na ovaj način oni stječu radne navike i borave u prirodi, a rezultat toga je čisti i uređen park.

Školska radna akcija veže se i uz Dan planeta Zemlje pa su učenici dio svoje nastave proveli izvan učionice,uživajući u prirodi i čisteći park. Sve ovakve i slične aktivnosti te entuzijazam učenika spram ekoloških akcija, jedan je od bitnih pokazatelja zašto naša škola već 8 godina ponosno nosi status Eko škole.

Zauzimajući pozitivan stav prema prirodi i ekološki osviješteni poslali su poruku svim stanovnicima da Zemlju treba čuvati i njegovati jer će nam ona na isti način vratiti.

objavio: Igor Derdić   datum: 24. 4. 2016.