Želimir Hercigonja u našoj školi

Poznati hrvatski pisac, čija su djela uvrštena i na lektirne popise za učenike 2. i 6. razreda, u srijedu 27. travnja 2016., posjetio je našu školu. Svojom pristupačnošću oduševio je i malu (niže razrede) i veliku (više razrede) publiku. Učenicima se predstavio kroz razna pitanja o svojim djelima.

Nižim razredima se predstavio kroz svoja djela: Kjel crna labud ptica, Poštar zeko Brzonogi, Prašnjavko i  Vodenjak i stara kruška, a višim razredima kroz svoj roman Tajni leksikon.

Učenici su bili jako zainteresirani i rado su odgovarali na pitanja samog pisca. Kako bi se prethodno što bolje pripremili i saznali što više o njemu, izradili su plakate na kojima su nacrtali likove kako su ih oni doživjeli čitajući djelo.

Plakati su bili izloženi na panoima u holu škole gdje se susret i održavao. Želimir je bio ugodno iznenađen odličnim radovima učenika.

Na kraju su učenici dobili priliku da pisca pitaju sve što ih zanima, a on je odgovorio na njihova brojna pitanja.

Sam susret je završio kratkim intervjuom s članicama školske Novinarske družine, Lorenom Valent i Petrom Slatki te autogramima i fotografiranjem s piscem.

objavio: Igor Derdić   datum: 28. 4. 2016.