Sudjelovanje naših šahista na Državnom školskom prvenstvu u Poreču

U završnici državnog prvenstva školskih sportskih društava za školsku godinu 2015/2016 koje se održalo u Poreču 25. travnja naša ekipa za koju su igrali Filip, Hrvoje, Andrija, Borna i Petar osvojila je 4. mjesto na šahovskom turniru (u konkurenciji 6 ekipa koje su predstavljale 6 regija Hrvatske)!

U izjednačenoj konkurenciji, vrlo napetom i do kraja neizvjesnom turniru naši su se odlično držali i malo je nedostajalo za još bolji plasman. Već sam plasman na državno prvenstvo izvanredan je uspjeh, a 4. mjesto najbolji rezultat našeg školskog sportskog društva (djevojčice su 2012. i 2013. oba puta bile šeste).

Na vrlo lijepom i odlično organiziranom trodnevnom natjecanju nastupilo je ukupno oko 780 osnovnoškolaca u raznim sportovima (futsal, košarka, rukomet, odbojka, badminton, kros, stolni tenis,  šah) u muškikm i ženskim konkurencijama, tako da je ovo bio vrlo lijep doživljaj za naše dečke koji su prvi puta nastupili na državnom finalu, a u slobodno vrijeme navijali za ostale natjecatelje iz naše županije i uživali u šetnji Porečom i okolicom

Tekst i fotografije: Željko Matkun

objavio: Igor Derdić   datum: 2. 5. 2016.