„Jezične diplome“ - DSD

Jedanaestero učenika 8. a razreda, 9. i 10. svibnja, polagalo je pismeni i usmeni  dio ispita za Njemačku jezičnu diplomu na nivou A2. Pisani dio ispita sastojao se  od 3 dijela : slušanje s razumijevanjem HV, čitanje s razumijevanjem LV i pismeni odgovor prijatelju (e- mail) u Njemačkoj SK. Tema  je bila sport.

Usmenom dijelu ispita MK učenici su pristupili 10. svibnja. Ovaj dio ispita obuhvaća predstavljanje  i izlaganje svoje teme koju su pripremili uz prezentaciju.

Ispitivači su bili gospođa Gertrud Rehner-Braisch, jezična savjetnica za njemački jezik od Središnjice za školstvo u inozemstvu sa sjedištem u Zagrebu i učiteljica Mara Malenica. Ispitivanju je prisustvovala i učiteljica iz Đurđa Andreja Kišićek- Pepelko koja je željela vidjeti kako to izgleda jer se i oni pripremaju za uvođenje takvih ispita.

Ovo je već peta generacija učenika osmih razreda u našoj školi koja je uspješno položila sve predviđene dijelove ispita i time stekla pravo na dobivanje Jezične diplome koja će im biti uručena u Zagrebu.

objavio: Igor Derdić   datum: 12. 5. 2016.