Učenici DSD-a u Salzburgu

U sklopu DSD programa (njemačke jezične diplome) koji se godinama održava u našoj školi pod vodstvom učiteljice Mare Malenica učenici, polaznici DSD – a bili su u petak na terenskoj nastavi u Austriji.

Tamo su posjetili rudnik soli u Hallenu blizu Salzburga. Bilo je vrlo zanimljivo i poučno te su mnogo naučili o rudniku i soli, pratili predavanju na njemačkom i 120 metara ispod zemlje prešli granicu s Njemačkom.

Nakon toga su u Red- Bullovom Hangaru 7  mogli izbliza vidjeti razne avione i bolide za autoutrke. Ovo je posebno zanimalo i oduševilo dečke.

Nakon ovih obilazaka razgledali su i grad sam grad Salzburg,  Mozartovu rodnu kuću i mnoge druge znamenitosti grada. Nakon ugodne šetnje kupili suvenire, te se kasno u noć vratili kući, umorni ali puni dojmova.

Osim što su puno naučili o znamenitostima, učenici su na ovoj nastavi mogli pokazati i usavršiti svoje znanje njemačkog jezika.

objavio: Igor Derdić   datum: 15. 5. 2016.