HRvatski olimpijski dan

Diljem zemlje u petak je obilježen Hrvatski olimpijski dan, ujedno i 19. rođendan Hrvatskog olimpijskog odbora. Cilj obilježavanja ovog dana je masovnije uključivanje građana u razne oblike sportskih aktivnosti, kao i podizanje svijesti o važnosti redovitog bavljenja sportom svakog čovjeka, a naročito djece i mladih.

U OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića dan je tradicionalno organiziran u znaku tjelesne aktivnosti, a učenici su nosili bijele majice - simbol mira, prijateljstva i razumijevanja. Pobjednici održane utrke su Ena Anđel, učenica 7.a razreda i Renato Sakač, učenik 8.a razreda.
Hrvatski su sportaši od prvog nastupa pod hrvatskom zastavom 1992. Hrvatskoj donijeli ukupno 27 odličja od kojih su 17 s ljetnih, a 10 sa zimskih olimpijskih igara. Od 17 odličja na Igrama olimpijade ili Ljetnim olimpijskih igrama, tri su zlatna (dva u rukometu i jedno u dizanju utega), šest je srebrnih (atletika, gimnastika, košarka, vaterpolo, veslanje, plivanje) i osam brončanih (tri u tenisu, po jedna u dizanju utega, veslanju i streljaštvu, te dva odličja u taekwondou

objavio: Ana Vnučec   datum: 12. 9. 2010.