Festival matematike u Varaždinu

Na 2. Festivalu matematike održanom 20. svibnja 2016.  u Varaždinu sudjelovalo je preko 1000 učenika. Iz naše škole sudjelovalo je 50 učenika koji su se natjecali u pojedinačnim i /ili ekipnim natjecanjima.

U kategoriji 1. i 2. razreda, kojima je to bilo prvo natjecanje u njihovom školovanju, sudjelovali smo s  dvije ekipe koje su osvojile 5. mjesto (Marko Bujanec, Lana Vugrinec, Vito Ranteš iz 2.a te Emil Anđel iz 1.a)  i 12. mjesto (Vanda Vitez, Petar Križanić i Mislav Gotić iz 2.b te Ana Đuras iz 1.b).

U kategoriji 3. i 4. razreda sudjelovali smo s 4 ekipe koje su osvojile 8. mjesto (Karlo Turković, 4.b, Luka Dvorski, 4.a, Petra Sijarto, 4.b i Darija Ratković, 3.a), 17. mjesto (Nika Đuras, 4.b, Toni Zadravec, 4.b, Dora Šebrek, 3.a i Laura Janega, 3.b), 20. mjesto (Leonard Pokos, 4.a, Mihael Zorman, 4.b, Tomislav Jug, 3.a i Luka Hajduk, 3.a) i 25. mjesto (Tina Šebrek, 4.a, Fran Rošković, 4.b, Ela Kanešić, 4.b i Iva Slatki, 3.b).

U najbrojnijoj kategoriji od 60-ak ekipa, kategoriji 5. i 6. razreda, izdvajamo 2. mjesto ekipe u sastavu: Filip Križanić i Marko Dvorski (6.b), Borna Bešenić (5.a) i Luka Čečura( 5.b). Preostale dvije ekipe osvojile su 7. mjesto (Hrvoje Hostnjak, 6.a, Jan Lalić, 6.b, Ivan Turkalj, 5.b i Fran Čurdija, 5.b)  i 30. mjesto (Ivan Trošeljac, 6.a, Marko Mihalić, 5.a, Dorian Klepač, 5.a i Mateo Maloić, 5.a).

U kategoriji 7. i 8. razreda naše ekipe su zauzele 14. mjesto (Borna Posavec, 8.a, Jelena Vugrinec, 7.a, Dominik Bešenić, 8.b i Mirta Košćak, 7.a), 22. mjesto (Anđelko Potrebica, 8.a, Lea Rissi, 8.b, Lovro Bujanec, 7.a i Andrija Potrebica, 7.a) i 25. mjesto (Emanuella Klekar, 8.b, Borna Matkun, 7.b, Martina Prstec, 8.b i Antonella Klekar, 7.b).

U pojedinačnim natjecanjima iz 4. razreda nastupili su:  Tina Šebrek 18. mjesto, Fran Rošković 20. mjesto, Karlo Turković  20. mjesto, Mihael Zorman 23. mjesto, Luka Dvorski, 4.a 25. mjesto i Sven Mihalić 27. mjesto.

Od 5-ih razreda izdvajamo sjajno 5. mjesto Luke Čečure i 10. mjesto Borne Bešenića. Od šestaša  Hrvoje Hostnjak je na sjajnom 4. mjestu, a Filip Križanić na 10 mjestu. Borna Matkun, kao jedini sedmaš iz naše škole, zauzeo je 14. mjesto.

Čestitamo svim učenicima koji su nastupili i njihovim učiteljima koji su ih pripremali.

objavio: Igor Derdić   datum: 25. 5. 2016.