Paraolimpijci u našoj školi

U utorak, 7. lipnja, naša škola ugostila je proslavljene hrvatske i varaždinske paraolimpijce Helenu Dretar Karić i Zorana Križanca u sklopu Paraolimpijskog školskog dana.

Dretar Karić i Križanec najprije su nešto malo ispričali o sebi i o sportovima kojima su se  bavili i kojima se još uvijek bave, a nakon toga su učenici postavljali pitanja na koja su oni spremno odgovarali. Tako su saznali imaju više desetaka medalja sa svjetskih kupova u stolnom tenisu i medalje s domaćih prvenstava.

Nakon brojnih pitanja i odgovora učenici su pogledali kratak film o posljednjim Paraolimpijskim igrama održanim u Londonu. Nakon toga uslijedio je nastavak u sportskoj dvorani, gdje su učenici zaigrali stolni tenis s gostima, pokušali su hodati po gredi s povezom na očima i hodati oko čunjeva uz pomoć štaka.

Paraolimpijski sportski dan organiziran je u suradnji naše škole i Damira Frntića iz Hrvatskog paraolimpijskog odbora.

objavio: Martina Kuček   datum: 9. 6. 2016.