Terenska nastava učenika drugog razreda

Učenici 2.a i 2.b razreda te PŠ Petkovec u pratnji učiteljica Biserke Bešenić, Natalije Bešenić i Ružice Erić bili au 01.06.2016. godine na terenskoj nastavi u Samoboru i u Eko-parku Divlje vode.

Razgledali su grad Samobor i upoznali se s njegovim kulturno-povijesnim spomenicima. O njima im je na primjeren način govorila vodičkinja. Nakon razgleda grada učenici su se osvježili sladoledom ili poznatim samoborskim kremšnitama. Slijedilo je putovanje autobusom prema Eko-parku Divlje vode. Tamo su učenici bili oduševljeni raznim životinjama, prostorom za igru i vožnjom vlakićem.

Zahvaljujući lijepom vremenu, velikoj zainteresiranosti učenika za ponuđene sadržaje, druženju i igrama u prirodi te dobrom ručku u restoranu, svi odgojno-obrazovni ishodi terenske nastave su realizirani.

Tekst i slike: Ružica Erić

48. utrka grada Varaždinske Toplice

Na 48. utrci grada Varaždinske Toplice koja se održala 03.06.2016. godine sudjelovali su i učenici naše škole. Trčale su i djevojčice i dječaci iz 2.a razreda. U kategoriji učenika 1. i 2. razreda djevojčice su trčale 150 metara, a dječaci 250 metara. Učenica Lucija Horvat i Nikola Pošta osvojili su 1. mjesto,a  Kristijan Prodanović 3. mjesto. Drugo mjesto pripalo je učeniku 1.a razreda Dini Vragoviću.

Čestitke njima i svim sudionicima utrke!

Tekst i slike: Ružica Erić

objavio: Martina Kuček   datum: 26. 6. 2016.