Terenska nastava učenika šestih razreda

Učenici šestih razreda naše škole  realizirali su 8. lipnja 2016. godine jednodnevnu terensku nastavu na području Međimurske županije.

Odgojno-obrazovni sadržaji uključivali su razgled kulturno-povijesnih znamenitosti grada Čakovca, gospodarskog i kulturnog središta Međimurja, a kroz povijest sjedište brojnih velikaških obitelji od kojih su najpoznatiji Zrinski. U sadržaje terenske nastave uključen je i perivoj Zrinskih te razgled muzejske zbirke  dvorca Zrinskih.

Nakon Čakovca slijedio je odlazak do Gornjeg Međimurja i mjesta Žabnik, najsjevernijeg naselja u Republici Hrvatskoj gdje je u prirodnom okruženju  razgledan Mlinarov poučni put. Vozilo se i skelom na drugu obalu rijeke Mure, a razgledan je i Mlin na rijeci Muri.

Nakon obala rijeke Mure slijedio je odlazak u Toplice Sveti Martin gdje su održani brojni  zabavni i sportski sadržaji. Povratak iz Toplica Sveti Martin uslijedio  je oko u 17.30 h.

Dolazak pred školu u Varaždinske Toplice bio je oko 18.30 h. Svi odgojno-obrazovni sadržaji realizirani su prema planiranom programu.

Sl. 1. Razgled muzejske zbirke u dvorcu Zrinskih

Sl. 2. Vožnja skelom preko rijeke Mure

Sl. 3. Na obalama rijeke Mure u mjestu Žabnik, untar zaštićenog područja Regionalnog parka Mura - Drava

objavio: Igor Derdić   datum: 8. 7. 2016.