Terenska nastava učenika petih razreda

Peti razredi naše škole realizirali su jednodnevnu terensku nastavu u našem najstarijem Nacionalnom parku Plitvičkim jezerima. Ljepotu i posebnosti Plitvičkih jezera prepoznao je i UNESCO uvrstivši ih na popis svjetske baštine.

Za razgled 16 modrozelenih jezera primjereno su uređene  šetnice spojene drvenim mostićima. Park predstavlja fenomen krške hidrografije. Jezera su poznata po sedrenim slapištima i stalnom biodinamičkom procesu rasta sedre u specifičnim ekohidrološkim uvjetima. Realizaciju sadržaja terenske nastave u jednom trenutku poremetio je iznenadan pljusak tijekom razgleda Gornjih jezera te su sadržaji razgleda Gornjih jezera ubrzani.

U okviru učenja o Domovinskom ratu učenici su na povratku prema doma razgledali  zbirku oružja i vojnih vozila iz Domovinskog rata na otvorenom u naselju Turanj kod Karlovca.

Sl. 1. Muzej na otvorenom iz Domovinskog rata u naselju Turanj kod Karlovca

objavio: Igor Derdić   datum: 8. 7. 2016.