STOP NASILJU MEĐU DJECOM

Ova je škola 2008. godine stekla status „Škole bez nasilja“. Predstavnice škole, ravnateljica Goranka Štefanić, koordinatorica projekta za prevenciju nasilja među učenicima i defektologinja Gabrica Dvekar-Bešenić  iznijele su  pregled aktivnosti kroz proteklu školsku godinu, a u smislu prevencije. Spomenute aktivnosti provođene su posebice s grupom učenika i roditelja, koji su se dobrovoljno uključili kao pomagači u provođenju projekta, i koji su nastojali motivirati ostale roditelje i učenike da se što aktivnije uključe i surađuju sa školom na prevenciji ovog sve prisutnijeg problema među mladima.

Na sastanku je predstavljen i novi projekt koji će se provoditi u školi

pod nazivom „Otvorena vrata“. Projekt je namijenjen roditeljima koji žele naučiti i „usavršiti“  roditeljske vještine kako bi što uspješnije mogli voditi svoju djecu na putu odrastanja. Projekt će se ostvarivati kroz pedagoške radionice za roditelje. Voditeljica projekta je Bojana Polansky, socijalna pedagoginja koja je osmislila projekt i radionice. Prisutni su utvrdili da ovako osmišljen projekt može pridonijeti uspješnoj prevenciji bilo kakvih nepoželjnih oblika ponašanja u djece pa tako i nasilja.

Kao zaključak sastanka nameće se potreba za intenziviranjem suradnje između škole i ostalih subjekata lokalne zajednice, a s obzirom na odaziv sastanku  trenutno ne postoji veći interes svih subjekata lokalne zajednice.

objavio: Ana Vnučec   datum: 4. 10. 2010.