Studijsko putovanje u Vukovar

U organizaciji Sindikalne podružnice Sindikata hrvatskih učitelja, a na kraju nastavne godine, djelatnici Osnovne škole Antuna i Ivana Kukuljevića i z Varaždinskih Toplica posjetili su Hrvatsko podunavlje: Vukovar i Ilok.

U Vukovaru su s posebnim pijetetom posjećena memorijalna mjesta iz Domovinskog rata: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Križ na ušću rijeke Vuke u Dunav, crkva svetog Filipa i Jakova, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčara i masovnu grobnicu na Ovčari. Na svim navedenim mjestima djelatnici Memorijalnog centra iz Vukovara prikazali su na dojmljiv način događaje vezane za  obranu i stradanje grada Vukovara. Na mjestima sjećanja i masovnih stradanja zapaljene su svijeće i položeni vijenci. Dan sjećanja na žrtvu Vukovara obilježava se svake godine i u topličkoj školi predavanjima, prezentacijama i izložbama. Nakon Vukovara u poslijepodnevnim satima djelatnici škole posjetili su i najistočniji grad Republike Hrvatske - slikoviti Ilok.

Nakon Iloka uslijedio je povratak prema Varaždinskim Toplicama.

Sl. 1. Djelatnici škole kod Spomen obilježja na Ovčari – masovnoj grobnici gdje su ubijeni ranjenici i bolničko osoblje iz vukovarske bolnice

Sl. 2. Masovna grobnica Ovčara

Sl. 3. Križ na ušću rijeke Vuke u Dunav

objavio: Igor Derdić   datum: 8. 7. 2016.