Projekt "Sigurnost učenika u prometu"

Na početku školske godine Varaždinska županija je svim prvašićima podijelila reflektirajuće prsluke kako bi njihov put od kuće do škole učinila što sigurnijim, a u utorak, 13. rujna 2016.naše je prvašiće u OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića Varaždinske Toplice te u PŠ Petkovec posjetio prometni policijac i održao kratku radionicu o sigurnosti učenika u prometu.

Učenici su upoznati s načinima sigurnog kretanja prometnicom i mogućim posljedicama nepridržavanja prometnih propisa.Nakon predavanja učenici su postavljali pitanja te su mogli isprobati neka od pomagala prometnog policajca.

Za sigurnost djece u prometu u našoj se školi brine i  Školska prometna jedinica pod vodstvom učitelja tehničke kulture Stanka Medvedeca. Na terenu učenici primjenjuju teorijsko znanje, a svake godine ŠPJ pristupaju i novi članovi koji na teren izlaze u pratnji starijih članova.  Treba napomenuti da su svi članovi najprije uspješno završili teorijski dio i da su nakon praktičnog dijela osposobljeni za pružanje pomoći učenicima (pješacima) za što sigurniji prelazak ceste.

Zadatak ŠPJ jest  dežurstvo dvaju učenika na ulici koji svojom prisutnošću osiguravaju što brži i sigurniji prelazak ceste svim učenicima koji ujutro dolaze u školu i svima koji u podne odlaze iz škole.

Svim tim aktivnostima OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića Varaždinske Toplice i dalje nastavlja projekt „ Sigurnost učenika u prometu“.

objavio: Igor Derdić   datum: 14. 9. 2016.