DJEČJI TJEDAN U VARAŽDINSKIM TOPLICAMA

Prvi tjedan mjeseca listopada vrijeme je kada se obilježava Dječji tjedan. Ove godine Dječji tjedan započinje 4. listopada kada ujedno obilježavamo i Međunarodni dan djece

Predstavnici Vijeća učenika OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića posjetili su gradonačelnika i iznijeli svoje prijedloge u cilju poboljšanja potreba i prava djece. Grad je odlučio donirati tisuću kuna za priredbe predviđene u Dječjem tjednu. Učenici nižih razreda su tako imali prilike uživati u glazbenoj priči „Velika ljubav u cirkusu“, u kojoj su naučili sve o udaraljakama i glazbalima s tipkama, saznali sve o fenomenu zvuka i naučili kako su se razvijala glazbala. Edukativnim satom „Oboa kroz stoljeća“, u kojem su saznali sve o razvitku puhačkih instrumenata od prapočetka do danas, učenicima viših razreda predstavili su se solisti na oboi Mladen Požgaj i Marko Požgaj.

Učenike nižih razreda posjetio je policajac te ih uputio na potrebu sigurnosti i pažnje u prometu, a kako je jedan od ciljeva Dječjeg tjedna i taj da djeca u tim danima, prema svojim željama i izboru provedu odabrane igre ili stvaralačke aktivnosti, učenici OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića odabrali su ukrašavanje pristupa školi koji su obojali vedrim bojama i ukrasili veselim crtežima.

objavio: Ana Vnučec   datum: 11. 10. 2010.