Obilježena 25. obljetnica Dana oslobođenja grada Varaždina i Dana branitelja Varaždinske županije

U četvrtak,22.rujna 2016. u našoj je školi obilježena 25.obljetnica Dana oslobođenja Varaždina i Dana branitelja Varaždinske županije.

Profesor Drago Ilić je, pred okupljenim učenicima i učiteljima,  u holu naše škole održao sat povijesti o varaždinskim danima rata.

Učitelj je održao prigodan govor uz prezentaciju te nas sve podsjetio o velikom doprinosu varaždinskih branitelja u obrani grada i županije, ali i o važnosti oslobođenja Varaždina za Republiku Hrvatsku.

Istaknuo je da bismo se toga dana trebali češće sjećati jer je oslobođenje Varaždina bio strateški obrat u Domovinskom ratu.

U čast braniteljima, Dan oslobođenja Varaždina 1991., ujedno se proslavlja i kao Dan branitelja Varaždinske županije.

Svi su okupljeni, na kraju sata, s velikom zainteresiranošću pogledali edukativni film o obrani i oslobođenju Varaždina.

objavio: Igor Derdić   datum: 22. 9. 2016.