Seminar "Fridolin i njegovi prijatelji"

U utorak i srijedu, 11.i 12. listopada 2016.u osnovnoj školi Antuna i Ivana Kukuljevića u Varaždinskim Toplicama održan je međunarodni seminar iz njemačkog jezika Fridolin i njegovi prijatelji .

Na seminaru su predstavljeni novi materijali za rad na interaktivnoj ploči s učenicima u nižim razredima osnovne škole.

U opuštenoj atmosferi učitelji su aktivno sudjelovali u radu i sakupljali nove ideje za izvođenje nastave na satovima njemačkog jezika. Učenici 3. razreda imali su ogledni sat njemačkog jezika isprobavajući i uvježbavajući nove materijale na interaktivnoj ploči. Na početku su  bili znatiželjni i pomalo ustrašeni, ali radeći na ploči strah je ubrzo nestao te su se aktivno i veselo uključivali u rad, pjevali , navijali  te tako puno novog naučili.

Uz učitelje iz naše županije sudjelovali su i učitelji iz Slovenije i Srbije koji su također zainteresirani za rad s interaktivnim materijalima koje smo dobili na seminaru.

Prisutni učitelji dobili su radne materijale i interaktivne sadržaje na izmjenjivom disku.

Organizator seminara je gospodin Boris Menrath, koordinator ureda ZfA ( Zentralstelle für Auslandsschulwessen-Köln)  za  južnu Europu iz Beograda.

Predavači su  bili Alfred i Bertha Baar koji  već dugo rade na projektu Fridolin i tako su iz vlastitog iskustva osmislili i razradili ovakav način rada.

Najvažniji zaključak seminara je važnost primjene takvoga načina rada u praksi kako bi se učenike što više motiviralo,animiralo i aktiviralo u radu u cilju lakšeg učenja i savladavanja nastavnih sadržaja.

Tekst i fotografije : Mara Malenica

objavio: Igor Derdić   datum: 14. 10. 2016.